Korduma kippuvad küsimused

Kodulehtedest üldiselt

Mis on koduleht?

Koduleht on justkui tänapäevane visiitkaart. See võimaldab klientidel interaktiivsel ning kaasatõmbaval moel tutvuda sinu ettevõtte teenuste ja tegemistega ning küsimuste korral võtta koheselt ühendust. Lisaks aitab veebileht jõuda ka tulevaste klientideni, kes sinu ettevõttest veel midagi ei tea, kuid soovivad saada mõnda teenust või toodet, mida sinu ettevõte pakub.

Milleks mulle koduleht?

Erinevalt visiitkaardist võimaldab koduleht saada infot ka oma lehe külastajate kohta. Millal on kliendid sinu kodulehel käinud, kust nad sinna tulid, mida nad seal näinud on ning isegi kui mitu korda sinu telefoni numbrit kopeeritud on. Võimalusi on väga palju ning kui soovid täpsemalt teada, kuidas koduleht just nimelt sinu ettevõtte käekäiku parandada saab, kirjuta meile!

Kood2

Kes Te olete?

Kood2 asutasid aastal 2016 tolleagsed üliõpilased Martin ja Semjon, kes uurimistööd tehes avastasid, kui palju on internetis vananenud või uuenduskuure vajavaid veebiportaale. Koos asuti tõstma teadlikkust ning aitama väikeettevõtetel ja eraisikutel enda veebiväljapaistvust parandada.

Mida te pakute?

Seni oleme peamiselt tegelenud modernsete kodulehtede loomise ja veebialase nõustamisega. Kuid lisaks pakume ka telefonirakenduste arendamist, e-poe lahenduste implementeerimist ning eriotstarbeliste veebisüsteemide loomist.

Miks tellida koduleht just Teilt?

Kood2 peamiseks trumbiks on personaalne ja paindlik lähenemine. Meie eesmärgiks on luua lahendus, mis oleks lisaks atraktiivsele välimusele ka reaalselt Teie ettevõttele kasulik.

Kodulehe tellimine

Mida ma eelnevalt teadma pean?

Enne lehe tellimist võiks vastata neile küsimustele:

Kas mul on vaja täiesti uut kodulehte või vana kodulehe uuendamist?

Mida ma ootan oma kodulehelt?

Mida mu koduleht sisaldada võiks?

Keda ma soovin oma lehte külastama, ehk kes oleks potentsiaalsed kliendid?

Kas ma soovin kodulehele mitmekeelset sisu?

Kui palju ma soovin kodulehega ise tegeleda?

Kui mõni küsimus jäi vastamata, võime kokku leppida aja nõustamiseks ja täpselt välja selgitada, mida, miks ja kui palju.

Kui palju maksab nõustamine?

Esmane nõustamine on Teie jaoks tasuta ning sellest üldjuhl ka piisab, et välja selgitada järgmine tegevusplaan. Kui aga on vaja detailsemat eelanalüüsi, siis enne arenduslepingu sõlmimist läbiviidud nõustamised maksavad 50€. Pärast arenduslepingu sõlmimist toimub nõustamine ja koostöö lepingusiseselt ning sellest lisatasusid ei rakendu.

Kui palju koduleht maksab?

Kodulehtede maksumus sõltub suuresti loodavast sisust ja nõutud funktsionaalsusest. Lihtsamate kodulehtede hinnad algavad 500€ ning keerulisemate ja rohkema funktsionaalsusega lehtede puhul jääb lõpphind 1000 - 1500 euro vahele.

Kas Te majutust ka pakute?

Kui klient soovib võimalikult vähe kodulehega tegeleda, siis pakume lisaks arendusele ka majutusteenust, mis sisaldab endas domeeni ja majutuse tellimist ning sealseid hooldustöid. Majutuse kuutasu sõltub jällegi projektist, kuid üldjuhl 10€.

Lehe valmimine

Kui kaua kogu protsess aega võtab?

Alates meiega kontakteerumisest kuni lehe avalikustamiseni kulub tavaliselt keskmiselt kuu, kuid kõige ajakulukamaks on üldjuhl osutunud lehe sisu valmimine. Ehk, mida täpsemalt te teate, mis lehele tulema peaks, seda kiiremalt saab ka leht valmis. Arendusaega läheb projekti tavaliselt vaid paari päeva jagu.

Mida mina samal ajal tegema pean?

Teie ülesandeks lehe arenduse ajal on olla valmis andma tagasisidet ja testima veebilehte. Kunagi ei saa eelanalüüsi käigus kõikidele küsimustele vastuseid, seega tuleb valmis olla jooksvatele küsimustele ja otsustele, mis projekti arenduse käigus tekivad.

Kas pean uue domeeninime ostma?

Kui Teil juba on koduleht olemas ja soovite lihtsalt olemasolevat värskendada, siis ei pea uut domeeninime ostma ega ka majutusteenust vahetama.

Kas mu leht saab olema Googles nähtav?

Jah. Me teostame vajalikud muudatused, et tehnilise poole pealt Google Teie lehte kvaliteetsena näeks ning seeläbi kõrgele positsioonile järjestuses tõstaks. Samas sõltub Teie lehe nähtavus peamiselt lehe sisust ning selle üle on vaid Teil kontroll.

Kas see töötab ka telefonis?

Jah. Kuna väga palju veebiliiklust toimub just nimelt telefonides, siis optimeerime me Teie kodulehe just selliselt, et seda oleks kõikides seadmetes mugav külastada.

Üleandmine

Kuidas toimub lehe üleandmine?

Kui eelnevalt kokkulepitud funktsionaalsus on Meie poolt valmis tehtud, avalikustame Teie lehe. Seejärel esitame arve ning loeme sellega lepingu lõppenuks. Kui Teil on arenduse käigus tekkinud lisasoove, siis saame koostada uue arenduslepingu ning viia täiendused sisse.

Mis saab mu vanast veebilehest?

Meie loodud veebilehte hakatakse kuvama Teie vana lehe asemel. Lehe aadress ja majutusserver võivad jääda samaks. Võime eemaldada ka Teie vana kodulehe andmed ja failid serverist, et nad seal liigselt ruumi ei võtaks.

Millal ma maksma pean?

Arve esitame pärast veebilehe avalikustamist, ehk siis kui olete teostatud lahendusega rahul ning asute seda kasutama.

Mis edasi saab?

Kui tellisite meilt ka majutusteenuse, teostame perioodiliselt Teie lehel uuendustöid, et leht oleks ajakohane ning kui sellega midagi juhtub, taastame lehe toimimise. Kui aga soovite edasisi parendusi või uut funktsionaalsust, sõlmime uue arenduslepingu.

Veebilehe haldus

Mida kodulehe haldamine tähendab?

Kodulehe haldus seisneb peamiselt kodulehel kasutatavate tehnoloogiate ja liideste ajakohasena hoidmises ehk uuendamises, et leht "katki" ei läheks. Eriti kiiresti tuleb reageerida turvauuendustele, et pahatahtlikud kolmandad osapooled lehe andmetele ligi ei pääseks.

Kes valminud lehte haldama jääb?

Kui tellisite meilt ka majutusteenuse, haldame Teie lehte ise ning uuendame seal kasutatud tehnoloogiaid. Kui aga jätkate vana majutusteenusega või soovite ise jääda haldama, lõppeb meie koostöö pärast arenduslepingu lõpetamist.

Kui vajan abi, siis kas saan jälle Teie poole pöörduda?

Loomulikult võib meie poole ka pärast lehe valmimist pöörduda. Lihtsamatele küsimustele saab kohe vastused ja mingit lisatasu me selle eest ei küsi. Kui aga selgub, et on vajalik edasine põhjalik analüüs, lepime kokku mõne aja nõustamiseks ja rakendub tasu 50€.

Äpid, e-poed ja muud süsteemid

Kui palju üks äpp maksab?

Rakenduste arendus erineb suuresti lehe arendusest ning seetõttu on ka hinnad palju varieeruvamad. Kuid lihtsamate rakenduste puhul jääb hind 1000 - 1500 euro juurde samas keerulisemate ja mitu kuud arendust nõudvate rakenduste puhul võib hind tõusta 10 000 kuni 15 000 euroni.

Kui palju üks veebipood maksab?

Veebipoodide hinnad jäävad üldjuhul 1000 euro juurde. See sisaldab e-poe loomist koos makseviiside integreerimise ja muu vajalikuga, et äri saaks koheselt alustada.

Milliseid süsteeme te veel pakute?

Kui soovite midagi enamat, kui lihtne veebileht või väike veebipood ning tahate hoopis mõnda süsteemi, kus kasutajad saavad teostada toiminguid, siis on tegemist veebisüsteemiga. Paremini selgitavad veebisüsteemide mõistet ilmselt näited nagu Facebook, Eesti.ee, Gmail, Spotify, Youtube jne. Selliste süsteemide puhul on tegemist pideva ja keerulise arendustööga, kus toode ei saagi kunagi päris valmis. Kui Teil on idee midagi sellist luua, aga pole arendajat, võite kindlasti võtta meiega ühendust ning me võime anda Teile nõu kas ja kuidas Teie ideed realiseerida ning kas suunata Teid mõne teise arendusagentuuri juurde või pakkuda ennast.